View Single Post
      07-23-2007, 04:31 PM   #299
codrinmirel
Private First Class

Drives: E90 2006 320D

iTrader: (0)

Garage List
2006 320d  [0.00]
2006 320d  [0.00]
Quote:
Originally Posted by neo871 View Post
nu stiu ce sa zic cu pachetul M...incep sa ma razgandesc, aveti idee daca suspensia sport de pe varianta normala e la fel de lejera ca cea de pe M kit?
Recomandare personala: avand in vedere tara in care vrei sa o conduci, nu iti lua pachet M: o sa-ti para rau la fiecare groapa sau denivelare din asfalt!!!
Apropo, pe E90 pachetul M arata bestial iar masina stat fain in curbe pe drumuri bune. Dar, din pacate, nu sunt drumuri pentru asemenea sasiuri sau bodykituri!!! Felicitari, edy74 pentru look!!!

Apoi, jantele de 18 sau 19 vor fi un chin!!! Vezi ca s-a discutat mai inainte pe acest forum despre aceste aspecte... Eu am jante de 16, dar parerea mea e ca jantele de 17 sunt compromisul ideal intre cum arata masina si confortul drumurilor din tara noastra!!! Sper sa achizitionez in curand jante de 17; poate 161, dar nu sunt inca sigur!!!

Daca vrei neaparat ceva deosebit, suspensia sport normala e tot ce ai nevoie!!! Dar, chiar si asa garda la sol mai joasa iti va crea mari probleme!!!

Eu am suspensie normala si numai eu stiu cat m-am chinuit un an de zile sa nu ating nicio bordura sau denivelare mai mare cu spoilerul!!! Si, slava domnului, pana acum am reusit!!! Dar, te asigur, cu chinuri foarte mari... Cu sasiu sport iti va fi si mai greu, daca nu imposibil, acest lucru!!!
codrinmirel is offline  
0
Reply With Quote