View Single Post
      07-23-2009, 04:56 AM   #2317
zoltan_tms
Private
zoltan_tms's Avatar
Romania
2
Rep
71
Posts

Drives: BMW e90 330d,2006
Join Date: Dec 2006
Location: Timis

iTrader: (0)

Garage List
2006 330d  [0.00]
Quote:
Originally Posted by neo871 View Post
Gata, am rezolvat. Am fost la filaret si mi-am schimbat senzorii de placute. M-a costat in total 344 RON. Mi-au zis cei de acolo ca la e90 orice faci la placute trebuie schimbati si senzorii, atlfel iti da eroare. Cica la e46 se mai refoloseau, dar la e90 nu.

@zoltan_tms
Vopseaua Foliatec am luat de la Racing Nick si a fost 105 RON. Sunt foarte bine aprovizionati si aduc multe chestii. Sigur trimit si prin posta, asa le-am luat si eu chiar daca sunt din Bucuresti.

Pun si poze diseara dupa ce o spal. Am ales negru pentru ca orice alta culoare pe etrieri stock mi se pare ca arata urat si "cheap"...+ ca la M3 sunt negre din fabrica.....
Voi lua legatura cu cei de la Racing Nick,erau doua optiuni de culoare la mine negru sau silber cum e acuma,sa vedem cu arata pe negru.
Imi spune si mie cineva, filtrul de gaze carter si filtru epurator e acelasi lucru?
si valva vacuum are ceva legatura cu acestea?La cati km se schimba?Cei de la Racing Nick au si flanse?Pe spate as alinia jantele cu aripa.La cele de iarna arata cam urat.
Intre timp am montat sistemul Hi-Fi pe masina,am facut singur si a iesit super,
mai am nevoie de 2 suburi sub scaun ca acum nu mai fac fata.
Niste poze din timpul montajului:
Attached Images
       
__________________
Appreciate 0