View Single Post
      03-25-2007, 11:21 AM   #101
codrinmirel
Private First Class
1
Rep
152
Posts

Drives: E90 2006 320D
Join Date: Mar 2007
Location: Iasi, Romania

iTrader: (0)

Garage List
2006 320d  [0.00]
2006 320d  [0.00]
Quote:
Originally Posted by stefrobu View Post
Salut! Eu am un e92 330xd din ianuarie, cutie automata si te sfatuiesc sa-ti iei x-drive. Crede-ma ca cei 231 de cp se simt si ai si consum f bun la ea. Nu stiu daca tu sau altcineva de pe site intrebase de dimensiunea jantelor 18" sau 19". Pt versiunea x-drive, nu se pot pune jante mai mari de 18". La ce strazi avem noi, crede-ma ca nici nu-ti trebuie. Eu avand 18" pe a mea, am avut ceva probleme cu ea cand am venit cu ea in tara. La intrarea in Sibiu (in drum spre Bucuresti), am prins o portiune de ''strada europeana" cu 2 canale pe acelasi sens asa ca nu am avut cum sa le evit pe ambele asa ca am intrat in unul din ele. A trebuit sa ma duc pana la o vulcanizare, pt ca imi iesise cauciucul de pe janta din cauza impactului. Crede-ma ca nu ai vrea sa-ti pui 19" pt ca nu avem drumuri pt asa ceva si oricum nu ai cum sa-ti pui daca vrei x-drive.

330xd-e92 coupe scrisese ca a platit 62000k pt masina lui. Eu cred ca l-a dus cam mult. Eu pe a mea am dat 55 si am aceleasi optiuni ca si tine...adica tot.

Aveti grija cum le conduceti si incercati sa nu va mai ganditi cand vin sau cat mai aveti de asteptat pt ca e f dureros


Din pacate, in Romania, din cauza drumurilor, jantele de 17 sunt cele mai bune. Cu cele de 18 sau 19 poti avea oricand probleme.
Eu, personal, am jante de 16, model 156, 205/55/R16, iar confortul e la cotele cele mai inalte... pentru un BMW. Iar sportivitatea e si ea acasa la acest model; e otpim si f ieftin. Dar, jantele model 161 sunt cele mai bune pt Romania; din pacate banii mai nu au fost de ajuns si pentru astea. Ma gandesc serios la o cumparare after market, plus distantiere imediat ce ma lamureste edy74...
Appreciate 0