Thread: CZ-SK forum
View Single Post
      05-08-2006, 02:04 PM   #51
fabi
New Member
4
Rep
22
Posts

Drives: BMW E90 320d & X6 35d(June08)
Join Date: Mar 2006
Location: Slovakia

iTrader: (0)

diesel versus benzin

zvukovy prejav benzinu je absolutna lahotka a napr. kamosova Z4 3,0 je uz fabricky zvukovo vyladena jak Prazska Filharmonia. Zvukova kulisa je temer pri etalone triedy Porsche Boxter. V tom voze je uz audio fakt nepotrebnym doplnkom a dodnes nechapem naco sme tam pri konfigurovani dali taku blbost jak je TV tuner?!

Mojej polovicke sme vybrali ako inac benzin od konkurencie Audi A3 2,0 FSI a nevieme si ho vynachvalit. Zvukova kulisa ok, taha od spodu za plynom a velmi rad sa necha plynule tocit na max.

Volba pri E90 na 320d padla po porovnani 2,0 benzin versus diesel co bola nasa psychologicka hranica motorizacie a samozrejme ceny. Vo verzii 2,0benzin bola E90 total sklamanie. V nizkych otackach bola leniva jak africky lev na poludnie a za plynom sla velmi neochotne a radost prinasala az vo vysokych otackach (cize nutnost neustaleho radenia pre zachovanie dynamickych parametrov).
70% jazd absolvujem po najvecsej slovenskej dedine (Bratislava) takze ten diesel mi teraz celkom vyhovuje.

Maly postreh:
kamos mal Octaviu 1,8T,po dlhsich skusobnych jazdach som povazoval tuto motorizaciu za fakt vydarenu v ramci svojej triedy.
Po 3 rokoch leasingu to predaval a to bol sok. Predal ju az po 3 mesiacoch za blbu cenu. Problem: max. Dopyt po diesel verziach za nepomerne vyssie ceny, benzin:temer 0 dopyt, auto pre mladych chalanov na vyblaznenie.
Appreciate 0