View Single Post
      12-25-2006, 08:42 AM   #29
stefrobu
New Member
0
Rep
16
Posts

Drives: BMW 330xd coupe 2007
Join Date: Oct 2006
Location: Milano

iTrader: (0)

Salut! Ma numesc Stefan si sunt din Bucuresti. Sunt in asteptarea unui e92 330xd (neagra cu piele coral red, cutie automat, sistem de navigatie prof,sistem audio hi-fi, trapa,lemn piano black...) ce-mi va veni in ianuarie (prima jumatate). De doua luni de cand am dat comanda se pare ca zilele au devenit mai lungi (in jur de 48 ore ) Masina am luat-o din Italia si vreau sa spun ca pe langa pretul mai bun in comparatie cu cel de aici, mi s-a facut si un discount mai mare (in jur de 5000 euro ) Unul dintre voi mentionasera ca exista o concurenta intre dealeri. Este adevarat acest lucru asa ca va sfatuiesc sa va duceti la toti si sa incercati sa trageti cat mai mult de pret inainte de a va decide. Cu totii ne spun gen : ,,Va voi face o reducere de 2000 (mai mult sau mai putin) desi nu procedam astfel... (incercand sa ne convinga ca ne fac un bine) dar pt dvs.... Orice vanzator, pe langa pretul de baza are dreptul sa fac un discount (cel standard) asa ca nu va bucurati atunci cand auziti asta pt ca si asa era normal sa va faca acea reducere. Conteaza cat va face reducere! Acum o luna si jumatate am facut un test drive cu aceasta masinuta si la sfarsit nu mai vroiam sa cobor din masina Craciun fericit ! Sarbatori fericite si sa ne revedem la anul mai multi si mai dornici de scarturi
Appreciate 0