View Single Post
      12-12-2009, 04:57 AM   #79
Patrys@BimmerTech
Banned
Poland
620
Rep
2,013
Posts

Drives: 2007 E92 335i
Join Date: Feb 2009
Location: Warsaw/Poland

iTrader: (7)

Quote:
Originally Posted by Luv2Axlr8 View Post
Siema. Mam kilka pytan do was. Chce sperowadzic swoja 335i do Polski i nie wiem czy sie oplaca. Wiem ze sa jakies komplikacje z gwarancja w Polsce. Moze ktos z was jest wlascicielem auta sprowadzonego ze stanow i moglby mi wytlumaczyc. W stanach mialem kilka problemow, a tak wogule to nowy silnik mam od jakis 2 miesiecy. Rozmawialem z kilkoma ludzmi z Czech i mowili mi ze gwarancja jest u znawana na ich samochody sprowadzone ze Stanow tylko nie maja free maintanance.
Interesowalem sie tym tematem kilka miesiacy temu i wtedy wygladalo to tak.
Jezeli BMW Polska uzna Ci gwarancje to auto w Polsce ma 2 lata gwarancji od momentu zakupu czyli mniej niz w USA. Dodatkowo, zeby uznali gwarancje musisz miec ksiazke serwisowa ze wszystkimi wpisami przegladow wlacznie z wpisem, ktory dealer powinien Ci zrobic w momencie, gdy kupowales auto.
To niestety jest czesto problem, bo dealerzy w USA notorycznie nie wpisuja nic w momencie sprzedazy auta, a BMW Polska wymaga tego.
Pozniej jest problem, bo jak chcesz odeslac ksiazke do USA do dealera, zeby uzupelnil Ci braki to mozesz miec klopot, ze dealer nie widzac auta tego nie zrobi.
Jak masz te dokumenty to w serwisie sprawdza Ci auto i za zgoda BMW Polska uznaja gwarancje.
Jak rozmawialem z czlowiekiem z BMW Polska, bardzo milym zreszta, to powiedzial mi tez, ze w przypadku elementow auta typowych tylko dla rynku amerykanskiego, np. oprogramowanie - moze byc problem z wykonaniem tego w Polskim serwisie.
Ogolnie serwisy BMW w Polsce, jak zreszta serwisy innych producentow, w wiekszosci przypadkow maja alergie na auta z USA, wiec moga krecic nosem jak przyjedziesz, szczegolnie, gdy naprawa bedzie miala sie odbyc na gwarancji.

To moje dwa centy w tej sprawie. Moje auto ostatecznie nie zalapalo sie na gwarancje,bo 2 lata minely mi miesiac wczesniej niz kupilem samochod, ale odpukac sprawuje sie dobrze

Last edited by Patrys@BimmerTech; 03-12-2010 at 08:47 AM..
Appreciate 0